Péče o kosmetické štětce

231

V předchozích článcích jsme se společně bavili o tom, že štětec je základem dokonalého make-upu. Nyní máme pro vás pár rad na jejich čištění. Důkladná péče o štětce prodlouží nejen jejich životnost a kvalitu, ale také si zachováme krásnou a zdravou pleť. Při každodenním kontaktu s pletí se na štětci uchycují různé nečistoty, ať už se jedná o šupinky kůže, mikročástice prachu, kožní maz a ty je potřeba odstraňovat.

Kdy čistit štětce

Ať už se jedná o kosmetické štětce z přírodních nebo umělých štětin, je důležité odstranit všechny nečistoty. Štětce na krémové a pudrové báze, které používáte každodenně, by se měly čistit minimálně dvakrát týdně. Štětce na oční stíny, linky nebo obočí čistěte minimálně jednou týdně, samozřejmě závisí na frekvenci jejich používání.

Jak čistit štětce

Štětce snadno vyčistíte v teplé vodě s trochou mýdla nebo šampónu, vhodné jsou dětské kosmetické produkty, které bývají jemnější a šetrnější. Připravte si tedy mýdlovou popř. šamponovou směs, štětec namočte maximálně po kovovou část, abyste si nezničili dřevěnou ručku a následně jemně promasírujte štětinky. Poté štětec opatrně vymačkejte a proplachujte vlažnou vodou, dokud nebude ze štětce téct čirá voda. Následně štětec opět lehce vymačkejte a nechte volně schnout, nejlépe štětinami dolů, abyste ponechala štětci původní tvar.

Štětce můžete také průběžně dezinfikovat antibakteriálním sprejem. Mějte však na paměti, že antibakteriální produkty nenahrazují důkladné čistění štětců, jelikož štětce pouze dezinfikují, ale nedokáží odstranit všechny usazené nečistoty na štětinách.

Ochrana štětců

Pokud jste zvyklá používat různé druhy štětců, určitě se vám na ně vyplatí pořídit ochranné pouzdro. Štětce volně poházené v kosmetické taštičce na sebe nabírají různé nečistoty a zbytky z ostatních kosmetických produktů. Nevhodným zacházením může také dojít ke změně tvaru štětin a tím pádem se štětec stává téměř nepoužitelný. Pouzdro na kosmetické štětce zaručí, že štětce budou pevně zafixovány a zachová se původní kvalita štětin. 

Novinky na blogu

V roce 2017 jsme se rozhodli pro úzkou spolupráci s významnou českou univerzitou na vývoji nových...

Zobrazit článek
Jak využít přírodu pro krásné vlasy | Jenny Lane

Jak využít přírodu pro krásné vlasy | Jenny Lane

Všechny z nás chtějí mít krásné a husté vlasy, se kterými když pohodíme, tak...

Zobrazit článek